Naliehavé volanie – EGYPT

dátum uverejnenia: 24. 9. 2013
čas: 08:43
kategórie: Zväz

Naliehavé volanie – EGYPT Prepustite kanadského akademika zadržiavaného bez obvinenia !

Vážení kolegovia,

Education International ( EI ) vyzýva všetkých svojich členov, aby sa pripojili k výzve adresovanej egyptským štátnym orgánom, aby prijali opatrenia na zabezpečenie okamžitého prepustenia dvoch kanadských akademikov , Dr. Tarek Loubani a Prof. John Greyson , ktorí sú zadržiavaní bez akéhokoľvek obvinenia v egyptskom väzení od 16. augusta 2013.

EI sa pripája k výzve založenej na stránke LabourStart organizáciou York University Faculty Association ( YUFA ) , členom EI - členom kanadského združenia vysokoškolských učiteľov (CAUT).

EI týmto vyzýva Váš zväz a Vašich členov, aby už teraz podpísali petíciu cez stránku LabourStart:

http://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=1943&src=ei

Dr Loubani je pohotovostný lekár z University of Western Ontario ( UWO ) . Prof Greyson je profesorom na filmovej katedre na York University a oceňovaný filmár.

Obaja muži sa v Egypte zúčastnili lekárskeho a akademického projektu v spolupráci s UWO a nemocnicou Al - Shifu v pásme Gazy. Po tom ako boli egyptské hranice uzatvorené zatarasili im brány cestu do ich hotela. Zastavili sa na policajnej stanici, aby požiadali o pomoc. Odfotili policajnú stanicu v Yazbakiya, ktorá bola napadnutá a následne boli zatknutí a uväznení. Odvtedy boli zadržiavaní bez obvinenia vo väzení v Káhire.

Počas stretnutia s ich právnikom a kanadskými konzulárnymi úradníkmi minulý týždeň im egyptský prokurátor oznámil, že ich zadržiavanie bude znovu predĺžené až do ukončenia prebiehajúceho vyšetrovania . Na naliehanie konzulárnych úradníkov súhlasili egyptské orgány s ich premiestnením do menej preplnených a čistejších ciel.

Listom adresovaným na egyptskej vláde , EI vyzvalo na okamžité prepustenie Dr. Loubaniho a prof. Greysona.

 .
Ďakujem vám vopred za vašu podporu.


So srdečným pozdravom ,


Fred van Leeuwen,

tajomník EI

prejsť na zoznam aktualítPartneri

partner2 partner3 partner4 partner6 partner7 partner1

Sme členmi

partner5 partner6 partner7