Okrúhly stôl krajín strednej a východnej Európy

dátum uverejnenia: 8. 2. 2010
čas: 12:47

V dňoch 06. - 07. február 2010 sa v Budapešti uskutočnil seminár Okrúhly stôl krajín strednej a východnej Európy organizovaný SHE Maďarsko v spolupráci so SNES Francúzsko a DLF Dánsko.

Okrúhleho stola sa zúčastnili kolegovia zo 9 krajín strednej a východnej Európy. Hlavnou témou rokovania boli neschválené stanovy Regionálnej štruktúry Education International Europe. Na stretnutí sa podrobne zhodnotili výsledky kongresu z Varšavy. Každá krajina urobila hodnotenie zo svojho pohľadu. Na záver sa dohodlo, že stanovisko budú jednotlivé členské krajiny pripomienkovať a návrhy pošlú do jedného týždňa Kunke Damianovej z Bulharska. Kunka Damianova spracuje záverečné stanovisko, ktoré pošle e-mailovou poštou na konzultácie jednotlivým účastníkom. Po zapracovaní pripomienok, následné stanovisko odošle do Bruselu prezidentovi EIE Ronniemu Smithovi a generálnemu tajomníkovi ETUCE Martinovi Rømerovi.

Predseda zväzu Ján Gašperan pripravil špeciálnu prezentáciu týkajúcu sa odvodu členských príspevkov na EI, EIE a ETUCE. Z analýzy jednoznačne vyplynulo, že v krajinách v strednej a východnej Európy panuje veľmi zlá finančná disciplína. Platenie členských príspevkov má vplyv na počet hlasov a tým aj na konečné rozhodnutia v orgánoch európskych štruktúr. Predseda zväzu zároveň navrhol, aby sa prijali opatrenia zlepšujúce dodržiavanie finančnej disciplíny v rámci krajín strednej a východnej Európy, lebo táto skutočnosť má veľký vplyv na rozhodovacie procesy.

Spracovala: E. Klikáčováprejsť na zoznam článkov

Partneri

partner2 partner3 partner4 partner6 partner7 partner1

Sme členmi

partner5 partner6 partner7