Stretnutie Výborov Rád ZO OZ Združenia stredného školstva

dátum uverejnenia: 15. 10. 2019
čas: 12:51
kategórie: Združenie stredného školstva

Stretnutie Výborov Rád ZO OZ Združenia stredného školstva

Aj tento rok sa v dňoch 3. – 5. 10. 2019 uskutočnilo pravidelné stretnutie regionálnych výborov Rád ZO OZ Združenia stredného školstva. Hostitelia z Rady SŠaZ východoslovenského regiónu vybrali za miesto konania kúpeľné mestečko Krynica, ktoré sa nachádza neďaleko Bardejova. Ten bol aj miestom zrazu, kde účastníkov privítal predseda Rady Mgr. Ľuboš Kvašňák. Po hodinovej prehliadke historického centra Bardejova sa účastníci presunuli do rekreačného zariadenia HUZAR, ktoré patrí poľským kolegom zo ZNP.

Piatkové dopoludnie výbory jednotlivých regionálnych Rád využili na prerokovanie aktuálnej situácie vo svojich krajoch a zaoberali sa aktivitami do konca tohto roka. Na pracovnom stretnutí pléna Združenia si účastníci pozorne vypočuli vystúpenia predsedu zväzu Ing. Pavla Ondeka, ako aj informácie právneho poradcu Mgr. Martina Mikluša. Predseda Združenia Ing. Ivan Šóš podal správu o činnosti od ostatného zasadnutia výboru. K jednotlivým témam sa rozprúdila bohatá diskusia a boli dané návrhy na ďalšie aktivity zväzu smerujúce k zlepšeniu pracovných, sociálnych a platových podmienok pre zamestnancov v školstve.

V popoludňajších hodinách nasledovala prehliadka „Centra apiterapie“ – história včelárstva, výroby medu aj ďalších produktov v Kamiannej a prehliadka malebnej kúpeľnej časti Krynice spojená s ochutnávkou liečivých vôd tunajších prameňov. Deň sme zakončili chutnou večerou a posedením v štýlovej „Karczme lemkowskej“.

Účastníci tradičného stretnutia odchádzali s peknými dojmami z krásneho kúpeľného mesta a čerstvými informáciami o práci vedenia zväzu i novej legislatíve.

Mgr. Ľuboš Kvašňák, predseda Rady ZO OZ PŠaV SŠaZ vsl. regiónu

fotodokumentácia zo stretnutia


prejsť na zoznam aktualítPartneri

partner2 partner3 partner4 partner6 partner7 partner1

Sme členmi

partner5 partner6 partner7